Hurda Alımı

Sultanbeyli Hurdacı

Sultanbeyli hurdacı faaliyetleri, ilçe nüfusuna bağlı olarak artarak sürmektedir. İlçe genelinde faaliyet gösteren Sultanbeyli hurdacı firmaları sayesinde, hurda değeri taşıyan ve çevre kirliliğine neden olan malzemeler, eşyalar ve materyaller her gün düzenli olarak toplanır. Toplanan bu hurdalar, yine hurdacı firmaları tarafından geri dönüşümleri yapılmak üzere ilgili tesislere yollanır. Bu sayede birçok eşya ve malzeme geri dönüştürülerek hem ekonomiye, hem de doğaya çok büyük katkılar sağlanmış olur. Hurdacılık sektörü, günümüzde özellikle büyük şehirlerde en önemli sektörlerden birisidir.

Sultanbeyli Hurdacı Fiyatları

Sultanbeyli ilçesinde yürütülen hurdacılık işleri sayesinde, birçok eşyanın ve ürünün geri dönüşümü sağlanır ve yeniden kullanılabilir bir hale gelir. Sultanbeyli’de faaliyet gösteren Sultanbeyli hurdacılar en çok eskimiş ve artık işlevlerini yitirmiş olan cam, metal, kağıt ve plastik ürünlerini ve eşyalarını toplar.

Sultanbeyli-hurdaci-fiyatlari

Hurdacılık en zor bir iş kollarından birisi olsa da, düzenli olarak yapıldığı takdirde çok iyi kazançlar elde edilmesini sağlar. Sultanbeyli hurdacı fiyatları; hurda alım ve satım işlerinde hurda değeri taşıyan eşyaların, malzemelerin özelliklerine ve taşıdığı niteliklere göre belirlenir.

Sultanbeyli Çinko Hurda Fiyatı 2022

Sultanbeyli hurdacılık alım ve satım işlerinde hurda çinko fiyatı, her zaman için toplanan hurdaların niteliklerine ve özelliklerine göre belirlenir. Buna bağlı olarak en iyi getirisi olan hurda çeşitlerinden birisi de her zaman için çinko hurdaları olmaktadır. Çinko genel özellikleri açısından kırılganlığı yüksek olan bir elementtir. Erime noktası düşük olan çinko hurda fiyatı 2022 senesinde de özelliklerine göre belirlenmektedir.

Sultanbeyli-hurda-cinko-fiyati-2022
Sultanbeyli hurda çinko fiyatı

Eşyaların ya da materyallerin üretim aşamasında çinko tek başına kullanılmamaktadır. Bu nedenle imalat aşamalarında çinko farklı olan elementlerle birlikte işlem görür. Çinkonun üretim basamaklarında tek başına kullanılmamasının başlıca nedeni ise kırılgan bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer maddelerle birleştirilmek suretiyle kullanılan çinko, geri dönüşüm aşamasında da en değerli elementlerden birisi olmaktadır. Doğada en fazla bulunan maddelerden birisi olan çinko hurdaları genel olarak;

 • Çatı uygulamalarında,
 • Otomotiv sektöründe,
 • Deodorant üretimi gibi benzeri birçok alanda kullanılmaktadır.

Bu alanlarda kullanım alanı bulan çinko; galvaniz, magnezyum, pirinç, alüminyum ve bakır gibi metallerle hazırlanan alaşımların temel ham maddesi olarak işlev görür. Firmamız da çinko hurdasının kullanım alanlarını iyi bilmekte ve doğru şekilde işlemektedir. Bütün bunlara bağlı olarak firmamızda, piyasadaki en iyi hurda çinko fiyatı her zaman siz müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Kurşun Hurda Fiyatı

Geri dönüşümü en fazla yapılan hurdalardan birisi, en kolay ulaşılabilirliğe sahip olması sayesinde kurşun hurdalardır. Kurşun hurdalar, çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kullanımları son derece yaygın olan bu hurdalar, mavi ve gri renkte olurlar. Kurşun hurdaların popülerliğinin bu denli yüksek olması birçok kişinin kurşun hurda fiyatı hakkında sorular sormasına sebep olmaktadır. Eğer sizin de Sultanbeyli hurdacı fiyatları hakkında sorularınız varsa cevap almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurşun hurda fiyatı

Kurşun hurda sektöründe yapılacak işlemlerde en çok dikkat edilmesi gereken husus, birlikte çalışılacak işletmelerin hizmet kalitesidir. Kurşun hurda sektöründe birlikte çalışılacak işletmelerde şu özellikler aranmalıdır:

 • Piyasaya uygun olacak şekilde doğru fiyatlandırmalar yapmalı,
 • İçerisinde yer alan ekip, çalışma alanında profesyonel olmalı,
 • Hizmetini kaliteli şekilde sunmalı,
 • Müşteri memnuniyetine odaklanmalı,
 • Alanında tecrübeli çalışanlara sahip olmalı,
 • Gerekli hukuki arka plana sahip, güvenilir olmalı.

Biz de bu özelliklere sahip, kurşun hurda sektöründe önde gelen işletmelerden birisi olarak hizmet vermekteyiz. Birlikte çalışmak için Sultanbeyli hurdacı firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sultanbeyli Hurda Sarı Fiyatı

Hurda sarı, diğer hurdalardan farklı olarak sarı renkteki alaşımlardır. Öncelikle hurda sarı ya da diğer adıyla pirinç, temelde bakır elementi ve çinko elementinin karıştırılması ile elde edilen bir alaşımdır. Bu tür hurda da bulunabilecek diğer elemenler ise;

 • Arsenik,
 • Nikel,
 • Kalay,
 • Kurşun,
 • Yemek,
 • Fosfor,
 • Demir,
 • Antimon,
 • Alüminyumdur.

Hurdalarda fiyatı belirleyen bazı kriterler olduğunu belirtmiştik. Sultanbeyli hurda sarı fiyatları için de bu tip bazı detaylar var. Öncelikle sarı, yani pirinç için oldukça kolay işlenebilen tok bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz. Temelde bakır ve çinko elementlerinden oluşan sarının dövülebilirliğinin yüksek olması bakır oranıyla alakalıdır. Bakır elementinin malzeme içerisindeki oranı ne kadar fazlaysa, o kadar kolay dövülür hale gelir. Bu da fiyatına olumlu anlamda yansır. Hatta sarı hurda içerisinde demir ve benzer metaller bulunmadığı için diğer türlere göre daha yüksek fiyat biçilir.

Sultanbeyli hurda sarı fiyatı

Ancak hurda sarı fiyatını düşüren bir diğer konu da dövülebilirliğinin azalması olmaktadır. Bu durum malzeme içerisindeki çinko oranı ile bağlantılıdır. Çinko arttıkça sarı (pirinç) sertleşir. Bu sertleşme sonucu dövülebilirlik azalır ve işlenmesi zorlaşır. Bu da sarı hurda almak isteyen Sultanbeyli hurdacılar için handikap oluşturabilir. Ayrıca çinko oranının fazla olduğu hurdalarda renk de kırmızıdan altına rengine döner. Bakır ise orijinalde kırmızı renkli bir element. Sonuç olarak fiyatlar da bu değişkenlere göre belirlenir.

Hurda Plastik Kilosu Ne Kadar?

Hurda piyasasındaki çeşitler arasında plastik hurdası oldukça büyük bir paya sahiptir. Plastik hurdalar da kendi aralarında farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu ayrım; hurda plastiğin gördüğü işleme, çeşidine, son durumuna göre yapılmaktadır. Plastik hurda kategorisine göre de farklı kilogram başına farklı fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Geri dönüşümü yapılabilen plastik hurda çeşitleri şunlardır:

 • Beyaz şeffaf naylon hurda
 • Elteks plastik hurdası
 • Hurda ABS plastik
 • Jelatin hurdası
 • Hurda polipropilen möblen
 • Hurda polistren kristal
 • Pimapen çıkma hurdası
 • Temiz pet şişe hurdası
 • Hurda mavi kırmızı kapak
 • Hurda plastik palet

Hurda-plastik-kilosu-ne-kadar

Geri dönüşümü yapılan plastik hurdalar, sanayide pek çok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Plastik hurdaların geri dönüşümü çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve ülke ekonomisine katkı konusunda oldukça önem arz eder. Sultanbeyli hurdacı hizmetiyle, merkezlerimizde her türlü hurda plastik ayrıştırmasını yaparak geri dönüşüm işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Hurda plastik fiyatları kapsamında belirlenmiş olan ücretlendirme, kilogram başına farklılık göstermektedir.

Sık Sorulan Sorular

Sultanbeyli İlçesinde Evlerden Hurda Alımı Yapılır mı?

Evet, Sultanbeyli ilçesinde, müşterilerin taleplerine göre adresten hurda alım işleri her zaman yapılır.

Sultanbeyli’de İnşaat Hurdaları Alınır mı?

Sultanbeyli ilçesinde, özellikle inşaat temizliğini sağlamak için inşaatı yapan şirketle anlaşma yapılarak, inşaat hurdası alımları sürekli olarak yapılır.

Sultanbeyli İlçesinde En Değerli Hurdalar Hangileridir?

Sultanbeyli hurdacı firmaları için en değerli hurda çeşitleri; metal, demir, cam, plastik ve beyaz eşya hurdaları olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara