Hurda Alımı

Maltepe Hurdacı

Maltepe hurdacı hizmetiyle geri dönüşüm kapsamındaki hurdacılık işlemlerinde profesyonel bir tutum sergiliyoruz. Böylece hurda ticareti gerçekleştiren müşterilerimize ederi üzerinden fiyatlarla kazanç kapısı sağlıyoruz. İstanbul Hurdacı firması olarak, yaptığımız tüm geri dönüşüm işlemlerinde müşteri memnuniyetini en başta tutuyoruz. Bu sayede hurda alımı ya da satımı sırasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmasının önüne geçiyoruz.

Hurda alım satım faaliyetlerinde maddi kazanımların yanı sıra dünyaya ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Nitekim firmamız tarafından yapılan hurda geri dönüşüm işlemleri sayesinde, atık maddeler tekrar doğaya kazandırılır. Bu sayede dünya genelinde büyük bir sorun olan çevre kirliliğini bir nebze de olsa önlüyoruz. İstanbul Hurdacı olarak, geleceğe umutla bakabileceğiniz yarınların mimarı olmayı hedefliyoruz.

İstanbul Maltepe Hurdacı

Hurdacı firmaları, metal veya diğer atık malzemeleri nakit ücret karşılığında satın alıp geri dönüştüren firmalardır. Sanayi sektörünün giderek gelişmesiyle hurdacılık sektörüne olan ihtiyaç da artmıştır. Bu ihtiyaç hurda firmaları tarafından karşılanır. Yani “Hurdacılık sektörü geri dönüşümün görünmez kahramanlarıdır.” denilebilir.

İstanbul Maltepe Hurdacı

İstanbul Hurdacı firmamız, müşterilerden gelen hurdaları piyasadaki en iyi fiyatlar ile alarak geri dönüşümünü sağlar. Maltepe hurdacı hizmeti kapsamında aldığımız hurdalar arasında şunlardır:

 • Hurda demir
 • Atık kağıt
 • Hurda bakır
 • Hurda sarı
 • Hurda krom
 • Kablo atıkları
 • Hurda alüminyum
 • Çinko

Söz konusu geri dönüşümü yapılan metal veya diğer maddeler, tekrar kullanılmak üzere piyasaya sürülür. Böylece eski maddeler dönüştürülerek yeni ürünlerin üretilmesi sağlanır. Eski malzemeler değer kazanmış olur.

Siz de elinizde bulunan eski malzemeleri değerlendirmek ve bundan kazanç sağlamak isterseniz İstanbul Hurdacı firması ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamızın telefon numaraları ve e-posta adresine ulaşmak için İstanbul Maltepe Hurdacı web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İletişime geçtikten sonra uzman ekip arkadaşlarımız hurda malzemeleri yerinde inceleyip piyasa koşullarına göre en iyi fiyat teklifini yapacaktır.

Maltepe Hurda Alanlar

İstanbul Maltepe hurda alanlar arasında yer alan firmamız, piyasada birçok müşteri tarafından tanınmaktadır. Firmamız Maltepe ve çevresinde yer alan bütün bölgelerde hurda alımı gerçekleştirmektedir. Alınan hurdaların ödemeleri dönemin piyasa koşullarına göre nakit olarak yapılmaktadır.

Maltepe Hurda Alanlar

Maltepe hurdacı hizmeti kapsamında, hurda fiyatları konusunda müşteriler hiçbir zaman mağdur edilmemektedir. Firmamız her zaman güncel piyasa koşullarını takip edip, buna göre fiyat listelerini oluşturur. Bu fiyat listeleri dönemin döviz kuruna ve Londra Metal Borsası’nın vermiş olduğu ücretlere göre belirlenmektedir. Bunun yanında hurda alımında fiyat değişiklikleri şu hususlara bakılarak yapılır:

 • Hurdanın hangi maddeden olduğu,
 • Ağırlığı,
 • Boyutu,
 • Hurdanın alınacağı yer ile olan mesafenin ne kadar olduğu,
 • Metal içerikli hurda ise içindeki metal oranının ne olduğu.

Hurda satışı yapacak olan kişilerin satış yapmadan önce mutlaka Maltepe hurdacı firmasıyla ile bir ön görüşme yapması gerekir. Görüşmede satacakları hurda maddesi ile ilgili detaylı bilgiler verilmelidir.

Maltepe Kağıt Geri Dönüşüm

İstanbul Maltepe Hurdacı firması metal maddelerin geri dönüşümünün yanında kağıt geri dönüşüm işlemlerini de yapmaktadır. Maltepe kağıt geri dönüşüm işlemi, atık olarak sayılan kağıtların yeniden kullanılabilmesi için işlenmesi sürecidir. Peki kağıt geri dönüşümü nasıl yapılmaktadır?

Maltepe Kağıt Geri Dönüşüm

Kağıt hurdalar geri dönüşüm sonrasında yeni kağıtların üretiminde kullanılır. Bu sayede ekonomiye destek verilmiş olur. Kağıt çeşitlerinin hepsinde geri dönüşüm yapılabilir. En çok yenilenen kağıt türleri arasında gazete kağıtları, karton kağıtlar, kullanılmayan kitaplar yer almaktadır. Maltepe hurdacı hizmeti kapsamında birkaç işlem adımıyla kağıt geri dönüşümü sağlanabilir.

Toplama

Kağıt geri dönüşümünün birinci adımı toplama sürecidir. Bu işlem atık kağıt alan hurda firmaları tarafından yapılır. Toplama işlemi yapılırken kağıdın çeşidine ve durumuna bakılır. Örneğin başka maddeler ile karışmış kirli kağıtlar alınmaz.

Taşınma

Atık kağıtların yenilenmesindeki ikinci adım toplanan kağıtların taşınma sürecidir. Toplanan atık kağıtlar hurda firmalarının araçlarına yüklenip kağıt geri dönüşümü tesislerine götürülür.

Ayırma

Ayırma aşaması, kağıt geri dönüşümündeki en önemli aşamadır. Bu adımda kağıtlar, çeşitlerine ve durumuna göre farklı kategorilere ayrılır. Ayırma işleminin yapılmasının sebebi farklı tür kağıtların farklı şekillerde geri dönüştürülecek olmasıdır.

Hamurlaştırma

Bu aşamada çeşidine ve durumuna göre ayrılan kağıtlar hamur haline getirilir. Hamurlaştırma esnasında içerisindeki demir lifleri temizlenir ve elde kalan kağıt hamuru üzerindeki yapışkan gibi maddelerden arındırılmak için süzülür.

Mürekkep Temizleme

Toplanan ve hamurlaştırılan kağıtlar üzerinde mürekkep kalıntıları olabilir. Mürekkep temizleme aşamasında kağıt beyaz haline dönüştürülmek için özel çözeltiler içine atılarak bekletilir. Bu esnada mürekkep kağıttan ayrışır ve suyun yüzüne çıkar. Kağıt üzerindeki mürekkepler giderildikten sonra oksijen, hidrojen peroksit ya da klor dioksit gibi maddeler ile ağartılır.

Yeni Kağıt Oluşturulması

Atık kağıtların geri dönüşümünün son adımıdır. Ağartılan kağıtlar yeni kağıt olmak üzere makinelere gönderilir. Kağıt hamurları daha pürüzsüz olması için henüz işlenmemiş olan ağaç lifleri ile birleştirilir. Daha sonra beyaz yeni kağıtlar ortaya çıkar.

Hurda kağıtların geri dönüştürülme işlemleri bu şekildedir. İstanbul Maltepe Hurdacı firması olarak geri dönüşüm sırasındaki tüm bu işlemler titizlikle uygulanmaktadır.

Maltepe Zümrütevler Hurdacı

İstanbul Hurdacı olarak, Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde her türlü hurda ticaretini gerçekleştiriyoruz. Firmamız hurda alımlarını yaparken şunlara dikkat etmektedir:

 • Hurda alım ve satım işlemlerin uzman ekipler ile çalışır.
 • Alınan hurdalara piyasa koşullarına göre en iyi fiyatlar verilir.
 • Müşteri memnuniyetine önem verir.
 • Hurda toplanma işlemi firmamıza ait araçlar ile yerinden yapılır.
 • Toplanan maddeler çeşitlerine göre ayrılır.

Maltepe Zümrütevler Hurdacı

Sonrasında kontrolleri tamamlanan hurdalar geri dönüşüm merkezimizde uzman ekip arkadaşlarımız ile tekrar kullanılacak hale getirilir.

Uzun yıllar Maltepe hurdacı hizmeti veren firmamıza ulaşmak için web sitemizin iletişim kısmında yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz. İletişim ekiplerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonrasında hurdalarınız yerinden alınıp, değerinde ücret ödemesi yapılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”İstanbul Hurdacı Nerelerde Hizmet Vermektedir?” state=”close”]İstanbul Hurdacı firmamız İstanbul Maltepe ve yakın çevresindeki tüm ilçelere hizmet vermektedir.[/toggle]

[toggle title=”Hurda Alımında Ücret Ödemeleri Nasıldır?” state=”close”]Tüm hurda çeşitlerinin alımında ücretler nakit olarak ödenmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Güncel Hurda Fiyatlarını Nereden Öğrenebilirim?” state=”close”]Güncel olarak yenilenen hurda fiyatlarına İstanbul Hurdacı web sayfasından ulaşabilirsiniz.[/toggle]

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara
ARA